Steroid Satışı Yapan Siteler Güvenilir Mi?

Steroid satışının gerçekleştirildiği internet sitelerinin güvenilirliği hem bu vücut geliştirme sporu ile profesyonel olarak ilgilenen hem de spor salonlarında kendi rutinini oluşturarak amatör olarak vücut geliştirmek isteyen kişiler tarafından oldukça merak edilmektedir. Güvenilir olmayan sitelerden temin edilen steroidlerin kullanımı oldukça yıkıcı sonuçlara sebep olabilmektedir. Bu neden ile steroid siparişinin verileceği sitenin ciddi bir şekilde araştırılması gerekmektedir.

Ülkemiz başta olmak üzere birçok dış ülkede de anabolik steroidlerin satışı yasaklanmıştır. Bu neden ile profesyonel sporcular ya da amatör kişiler vücutlarının gelişimine katkıda bulunduklarını düşündükleri steroidlerin alımını internet platformları üzerinden gerçekleştirmektedirler. Ancak her konuda olduğu gibi anabolik steroid satışı konusunda da internet platformlarında birçok siteye rastlamak mümkündür. Bu neden ile anabolik steroid satan internet siteleri arasında eleme yapılması, uzun vadede orijinal ürünün tüketilmemesinden dolayı ortaya çıkabilecek olumsuz etkilerin bloke edilebilmesi açısından oldukça önemlidir.

İnternet siteleri ya da internet aracılığı ile kullanılan sosyal medya siteleri, anabolik steroid satışını gerçekleştirmektedirler. Bu aşamada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, anabolik steroidin hangi kanal aracılığı ile sipariş verildiği değil, siparişi verilecek olan ürünün mutlaka bir seri numarasının olması zorunluluğudur. Gündelik hayatta kullandığımız her üründe olduğu gibi satışı gerçekleştirilen steroid ürünlerinin her birinde de bir seri numarası bulunmaktadır. Ürünlerde bulunan bu seri numarasının yine internet platformunda yer alan çeşitli siteler aracılığı ile sorgulanması sonucunda, steroidin sipariş verildiği sitenin güvenilir olup olmadığı anlaşılmaktadır. Seri numarası sorgulanan ürünün orijinalliğinin ispat edilmesi durumunda, ilaç siparişi verilecek olan sitenin güvenilir olduğundan bahsetmek mümkündür.

Anabolik Steroid Ürünlerinin Seri Numarasının Sorgulandığı Ekranlar Güvenilir Mi?

Anabolik steroid ürünlerinin seri numarasının kontrol edildiği ekran güvenilirliği, üst düzeydedir. Bu konu ile ilgili sporcuların ya da ürünün seri numarasını sorgulayan diğer kişilerin endişe etmemesi gerekmektedir.

İnternet siteleri aracılığı ile seri numarası sorgulama işlemi, gündelik hayatta satın almış olduğumuz her ürün için yapılabilen bir işlemdir. Satışı yapılan her ürüne, herhangi bir karışıklığın ortaya çıkmaması amacı ile kodlama usulüne dayanarak belirli bir numara verilmektedir. Olası problemlerin ortaya çıkması durumunda, problemin o seride üretilmiş olan hangi üründe ortaya çıktığını tespit etmek amacı ile her ürüne farklı bir seri numarası verilmektedir. Bu neden ile seri numarası sorgulama ekranlarında herhangi bir hata olması mümkün değildir.

Steroid Nedir ve Niçin Kullanılır?

Steroidin ne anlama geldiği ve ne amaçla kullanıldığı, birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Özellikle spor yapmaya yeni başlayan ve vücudunu şekillendirmek için ilk adımları atan kişiler, steroid kullanımının ne işe yaradığını anlayabilmek için sürekli bir araştırma içerisine girerler.

Steroid, doğal hali ile de kortikosteroid olarak vücudumuzda bulunan bir hormondur. Bu hormonlar doktor reçetesi aracılığı ile belli başlı hastalıkların tedavi edilmesi amacı ile eczanelerden satın alınabilirler. Sporcuların ya da vücudunu geliştirmek isteyen kişilerin kullandıkları steroid türü ise anabolik steroiddir.

Anabolik steroidler vücudun kas kütlesinin artması amacı ile sentetik olarak üretilmiş olan hormon ilaçlarıdır. Bu hormon ilaçlarının kullanımı oldukça ciddi sağlık problemlerine yol açabilmektedir.

Anabolik Steroid Satışı Yasal Mı?

Anabolik steroidlerin satışlarının yasal olma durumu ülkemiz sınırları içerisinde geçerli değildir. Anabolik steroid tüketiminin pek çok sağlık sorununu ortaya çıkarması, ülkemiz sınırları içerisinde satışının yasaklanmasına sebep olmuştur.

Anabolik Steroid Tüketiminin Zararları Nelerdir?

Anabolik steroid kullanımının zararlı etkileri oldukça fazladır. Sentetik hormon ilacı tüketiminin sebep olabileceği rahatsızlıkların bazıları şu şekildedir:

  • Cilt sorunları
  • Tüylenme
  • Kadınlarda ses kalınlaşması
  • Jinekomasti
  • Organ yetmezlikleri
  • Kalp ve damar sorunları
  • Kanser türleri
  • Hipertansiyon
  • Kolesterol
  • Diyabet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir